Kategorie blog
Archiwum
nie pon wto śro czw pią sob
1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28
Blog
Jak wybrać odpowiedni traktorek ogrodowy?

Jeśli jesteś na etapie poszukiwania nowego traktora ogrodowego i chcesz  zbierać trawę. lub ją rozdrobnić -  najlepszym rozwiązaniem będzie traktor ogrodowy z koszem.  Wybierając traktor ogrodowy warto zwrócić uwagę na markę producenta i ich jakość. Staramy się polecać urządzenia wyższej jakości takich producentów jak: Viking, Stiga, AL-KO, Iseki czy Castelgarden. - wszystkie cechują się eleganckim wyglądem i ergonomią oraz szeroką gamą szerokości koszenia, silników i typów przekładni.

 

Wertykulacja trawnika - kiedy wykonać ?

Sprawdź kiedy wertykulować trawnik, jak często przeprowadzać zabieg i jakich błędów unikać.

Wertykulacja trawnika to jeden z najlepszych zabiegów pielęgnacyjnych, które można przeprowadzić na trawniku. Coroczne napowietrzanie poprawia kondycję trawy, stymulując jej szybszy wzrost oraz znakomicie pomaga w walce z chwastami i mchem. 

 

 

Chmura tagów
Mulczowanie trawnika 0
Mulczowanie trawnika

Mulczowanie trawy oznacza pozostawienie na trawniku skoszonych i rozdrobnionych resztek trawy. Na Uniwersytecie Nauk o Ziemi w Wien-Essling wykonano na zlecenie firmy VIKING badania. W ciągu 4 lat koszono standardową kosiarką trawnikową trawnik o powierzchni 1000 m2 i  za każdym razem zbierano z trawnika skoszoną trawę, trawnik był mocno nawożony nawozem naturalnym.

W tym samym czasie obok uprawiano trawnik o takiej samej powierzchni przy zastosowaniu kosiarki VIKING rozdrabniającej skoszoną trawę i po skoszeniu trawa pozostała na trawniku.

Wynik:

• Stała poprawa gęstości darni i soczystości zieleni w ciągu 21-krotnego koszenia w roku przez cały okres wegetacji.

• Lepsza skuteczność w porównaniu z czterokrotnym nawożeniem porównywalnej powierzchni.

• Zwracane substancje odżywcze odpowiadają ilościowo, jak również we wzajemnych proporcjach, dokładnie optymalnemu zapotrzebowaniu.

 

Chroń środowisko

Azot nie jest wymywany, ponieważ w skoszonej trawie występuje w postaci związków organicznych. Substancje odżywcze uwalniają się powoli, długotrwale i równomiernie. Oszczędzamy znaczne ilości nawozów – to chroni środowisko i nasze portfele. Koszenie z rozdrabnianiem ogranicza filcowanie się trawnika, ponieważ trawa szybciej rośnie. Dobrze zaopatrzony w substancje odżywcze trawnik będzie wolny od chwastów i mchu. Nie zmienia się pierwotny skład gatunkowy. Na trawniku nawożonym nawozami stwierdzono zmianę gatunkową po upływie czterech lat, co spowodowało szybsze powstawanie filcu.

Zapraszamy do zapoznania się z ofertą kosiarek z funkcją mulczowania

trawnik

Komentarze do wpisu (0)

Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
Darmowa dostawa
Darmowa dostawa (Paczkomaty InPost) już od 400,00 zł.
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl